Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ruszyła „Wymiana Ciepła” przy Wesołej54

poniedziałek, 20 grudnia 2021 09:52 / Autor: Michał Łosiak
Ruszyła „Wymiana Ciepła” przy Wesołej54
Ruszyła „Wymiana Ciepła” przy Wesołej54
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Zimowe kurtki, swetry, bluzy, czapki, rękawiczki, a nawet obuwie mogą znaleźć potrzebujący ciepłego ubrania w namiocie przy ulicy Wesołej. Rozpoczęła się akcja „Wymiana Ciepła” organizowana przez Centrum DuszpasterskieWesoła54, w którą może zaangażować się każdy z nas.

Nadchodzi zima i coraz niższe temperatury. To ciężki czas, szczególnie dla ludzi bezdomnych, którzy większość czasu spędzają na zewnątrz. Dzięki akcji „Wymiana Ciepła” mogą lepiej zabezpieczyć się przed mrozem.

– Przygotowaliśmy specjalne miejsce, gdzie każdy z nas może podzielić się swoimi ubraniami z potrzebującymi. Prosimy o przynoszenie tylko i wyłącznie ciepłych ubrań. Mowa o kurtkach, swetrach, polarach, płaszczach, bluzach, czapkach, rękawiczka i butach. Każda z tych rzeczy z pewnością się przyda – tłumaczy Anna Pałys z Centrum Duszpasterskiego Wesoła54.

Akcja odbywa się po raz kolejny.

– Z naszych obserwacji wynika, że ta inicjatywa jest bardzo przydatna. Obrót ubrań jest ogromny, bo co chwilę ich przybywa. Ludzie chętnie przynoszą swoją ciepłą odzież. Mamy też spore zapotrzebowanie, bo dość szybko ubrania znikają – dodaje Anna Pałys.

Namiot jest otwarty 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Będzie stał do końca zimy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO