Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielecka podstawówka walczy o nowe boisko dla uczniów

czwartek, 07 października 2021 16:36 / Autor: Weronika Kępa
Kielecka podstawówka walczy o nowe boisko dla uczniów
Źródło: Idea Kielce
Kielecka podstawówka walczy o nowe boisko dla uczniów
Źródło: Idea Kielce
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Stan boiska należącego do Szkoły Podstawowej numer 2, zlokalizowanej przy ulicy Kościuszki w Kielcach, pozostawia wiele do życzenia. Dzieciaki marzą o nowej nawierzchni, która pozwoli im rozwijać pasje i obudzi duszę sportowca. Na ten moment jedyną szansą by osiągnąć cel jest Budżet Obywatelski.

„Nowe boisko umożliwi prowadzenie urozmaiconych, atrakcyjnych i bezpiecznych zajęć kultury fizycznej. Będzie miejscem sportowej aktywności w godzinach lekcyjnych i pozalekcyjnych”, czytamy w opisie projektu.

Jak się okazuje, efektywne zagospodarowanie placu jest szczególnie ważne ze względu na bardzo ograniczoną przestrzeń przy szkole zlokalizowanej w ścisłym centrum miasta. „W okolicy brakuje miejsc wspierających aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży”.

Inwestycja została zaliczona do projektów dużych. Jej koszt oszacowano na 850 tysięcy złotych.

„Chcielibyśmy stworzyć bezpieczne, wielofunkcyjne boisko sportowe z dodatkowym oświetleniem o nawierzchni poliuretanowej, wyposażone w dodatkowe elementy umożliwiające różnorodną aktywność fizyczną, w tym: bramki do piłki nożnej, kosze do piłki koszykowej, słupki do siatki do piłki siatkowej”, tłumaczą wnioskodawcy.

Zadanie „Dwójka gola! – Boisko jest dobre na wszystko” zostało oznaczone identyfikatorem DI13. Mieszkańcy, którzy chcieliby wesprzeć inicjatywę mogą oddawać swoje głosy poprzez stronę Idea Kielce do poniedziałku, 11 października.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO