Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Usilnie chciał wyrazić swoją wdzięczność. Odpowie za wręczenie łapówki

poniedziałek, 01 marca 2021 13:34 / Autor: Aleksandra Rękas
Usilnie chciał wyrazić swoją wdzięczność. Odpowie za wręczenie łapówki
Usilnie chciał wyrazić swoją wdzięczność. Odpowie za wręczenie łapówki
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Nawet osiem lat więzienia grozi 53-letniemu mieszkańcowi powiatu koneckiego, który w piątek wpadł w ręce funkcjonariuszy z kieleckiej komendy miejskiej. Mężczyzna wręczył gotówkę biegłemu sądowemu w zamian za pozytywną opinię lekarską.

Zatrzymany 53-latek dwa tygodnie temu bez zapowiedzi zjawił się w jednym z gabinetów lekarskich w centrum miasta. Poinformował on przyjmującego w placówce biegłego, że został mu wyznaczony termin badania w związku z prokuratorskim postępowaniem.

- W trakcie krótkiej wizyty 53-latek zasugerował lekarzowi, że w zamian za pozytywną z jego punktu widzenia opinię jest w stanie zapłacić piętnaście tysięcy złotych. Biegły kategorycznie odmówił i wyprosił pacjenta z gabinetu – opowiada Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Jakiś czas później, 53-latek stawił się na badanie w wyznaczonym terminie, które - jak oświadczyli lekarze - przebiegło zwyczajnie. W środę ponownie zjawił się w tym samym gabinecie.

- Po uzyskaniu informacji o wynikach badania, mężczyzna wyszedł z placówki, pozostawiając bez zgody lekarza na biurku zawiniątko. 58-letni biegły, gdy zorientował się, że pakunek zawiera znaczną ilość gotówki, powiadomił o sprawie kieleckich policjantów – dodaje Macek.

Mundurowi szybko namierzyli pacjenta, który tak bardzo chciał odwdzięczyć lekarzowi - w ostatni piątek został on zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzut wręczania korzyści majątkowej, został objęty dozorem, musi tez wpłacić poręczenie majątkowe. Grozi mu nawet osiem lat za kratami.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO