Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

PUBLICYSTYKA

18 października – Światowy Dzień Misyjny

piątek, 16 października 2020 15:38 / Autor: ks. Marian Fatyga
18 października – Światowy Dzień Misyjny
18 października – Światowy Dzień Misyjny
ks. Marian Fatyga
ks. Marian Fatyga

Historia zbawienia jest przede wszystkim ciągłym pielgrzymowaniem, napotykaniem Boga i bliźniego na kolejnych etapach podążania ku zbawieniu. Jezus rozsyła swoich uczniów, by głosili Dobrą Nowinę, uzdrawiali i nauczali w imię Boże.

Misyjność kościoła stanowi istotę jego działalności. Obchodząc Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „ Oto ja, poślij mnie” słowa te pochodzą z Księgi Izajasza , zostały zaproponowane wszystkim Kościołom lokalnym .Hasło zaprasza nas ,aby wprowadzać w życie to co katolicy odkryli w ubiegłym roku podczas Miesiąca Misyjnego .

Przeżywając Dzień Misyjny z uwagą wpatrujemy się w ewangelizacyjną pracę wielu tysięcy misjonarek i misjonarzy. Ich działalność ma zasadniczy cel: nauczać o Chrystusie, który jest zbawicielem wszystkich ludzi. Nie wstydzą się Chrystusa liczni głosiciele Dobrej Nowiny: kobiety i mężczyźni, świeccy i duchowni, małżeństwa i wspólnoty zakonne, lekarze i nauczyciele. Chrystus wciąż powołuje do głoszenia Ewangelii ludzi, którzy zaniosą Słowo Boże, we wszystkie zakątki świata. Tylko w ten sposób może dotrzeć Dobra Nowina o zbawieniu. 

Zatem misje powinny być prowadzone w każdym miejscu i pośród ludzi, do których posyła Bóg.

Ulegamy agresywnej presji społecznej w myśl której wiara powinna ograniczać się do prywatnej sfery każdego człowieka. Chrześcijanin z faktu przyjęcia chrztu zobowiązany jest do dawania świadectwa o Bogu w każdym miejscu i w każdym czasie. 

Papież Franciszek tak mówił: „Nikt nie zbawia się sam. Jesteśmy wspólnota wierzących i w tej wspólnocie doświadczamy jak pięknie jest dzielić doświadczenie miłości. Wymiar wspólnotowy nie jest tylko ramką i otoczką, lecz integralną częścią życia, świadectwa i ewangelizacji. Wiara chrześcijańska rodzi się i żyje w Kościele!

Obchodząc Światowy Dzień Misji  wierni potwierdzają modlitwą ,refleksją i finansowym wsparciem troskę o zbawienie wszystkich ludów ziemi.

 Skalbmierz, 18 października 2020  rok.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO