Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Chojnacka: W Superlidze nie można mieć kompleksów

środa, 21 lipca 2021 13:22 / Autor: Damian Wysocki
Chojnacka: W Superlidze nie można mieć kompleksów
Chojnacka: W Superlidze nie można mieć kompleksów
Damian Wysocki
Damian Wysocki

– Miło mi tutaj wrócić, bo bardzo dobrze wspominam rok spędzony w Kielcach – mówi Patrycja Chojnacka, nowa bramkarka Suzuki Korony Handball.

27-latka grała w Kielcach w sezonie 2017/18. Następne trzy sezony spędziła w Ruchu Chorzów, który poprzednie rozgrywki zakończył na ostatnim miejscu i pożegnał się z elitą. Patrycja Chojnacka była jednak wyróżniającą się postacią śląskiej drużyny. Kilka razy była nominowana nawet do tytułu zawodniczki kolejki.

– Wracam z nastawieniem, aby wspólnie pokazać się z dobrej strony w Superlidze. Sezon jest na tyle nierówny, a poziom zespołów tak wyrównany, że możemy osiągnąć korzystny wynik. Najważniejsze, aby wszystko odpowiednio poukładać w głowach. Wygrać można nawet z najlepszymi, nie można mieć kompleksów – wyjaśnia 27-letnia szczypiornistka.

W kadrze kieleckiego zespołu znajdują się cztery bramkarki. Patrycja Chojnacka o miejsce miedzy słupkami będzie rywalizować z Małgorzatą Hibner, Martą Chodakowską i Martą Szplit.

– To bardzo dobrze. Rywalizacja jest ważna, bo tylko tak można podnosić swój poziom – przyznaje Patrycja Chojnacka.

Suzuki Korona Handball rozpocznie zmagania w PGNiG Superlidze w środę, 8 września, kiedy w swojej hali podejmie MKS Funfloor Perłę Lublin.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO