Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Długi kontrakt Olejniczaka. Nie ma mowy o wypożyczeniu

wtorek, 07 grudnia 2021 16:49 / Autor: Damian Wysocki
Długi kontrakt Olejniczaka. Nie ma mowy o wypożyczeniu
Długi kontrakt Olejniczaka. Nie ma mowy o wypożyczeniu
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Michał Olejniczak przedłużył kontrakt z Łomżą Vive Kielce do 2027 roku.

Dotychczasowa umowa 20-letniego rozgrywającego obowiązywała do końca przyszłego sezonu. Reprezentant Polski, który trafił do Kielc z SMS-u Gdańsk latem 2020 roku, już teraz zdecydował się na parafowanie nowego, pięcioletniego kontraktu.

– Decyzja o podpisaniu pierwszego kontraktu była trudniejsza, a teraz nie musiałem się długo zastanawiać. Mieć możliwość dalszego rozwoju pod okiem trenera Tałanta Dujszebajewa  to coś wielkiego – wyjaśnia Michał Olejniczak.

Młody rozgrywający staje się coraz ważniejszą postacią kieleckiego zespołu. Ostatnio cenne minuty dostał w hitowych meczach z Barceloną i PSG. 20-latek jest zadowolony z dotychczasowego rozwoju w ekipie mistrza Polski.

– W trakcie pierwszego sezonu w Kielcach zrozumiałem, że na boisku najważniejsze to zachowywać spokój i koncentrację. Ma to wielkie przełożenie na liczbę błędów, które popełniam. Było wiele spotkań, po których miałem do siebie dużo pretensji i byłem na siebie zły. Mam nadzieję, że teraz takich meczów zanotuję o wiele mniej. Jestem młody, mój charakter jest trochę wybuchowy, więc takie sytuacje pewnie będą się jeszcze zdarzać, ale będę mocno pracował, żeby było ich jak najmniej – tłumaczy Michał Olejniczak.

– Wiem, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Dostaję coraz więcej szans w Lidze Mistrzów i dzięki temu w każdym meczu wzrasta moja pewność siebie na boisku. Zdecydowałem się przedłużyć kontrakt, ponieważ na ten moment nie widzę dla siebie lepszego miejsca do rozwoju. W Kielcach zawsze czuję pozytywną atmosferę, za którą idzie wsparcie od wszystkich zawodników, trenerów i kibiców – uzupełnia młody rozgrywający.

Jeszcze niedawno mówiło się, że Michał Olejniczak trafi w następnym sezonie na wypożyczenie. Jak udało nam się ustalić, nic takiego nie będzie miało miejsca. Reprezentant Polski znajdzie się w 20-osobowej kadrze na następny sezon.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO