Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Dujszebajew docenił klasę Nielsena. Niesamowite statystyki Duńczyka

czwartek, 08 kwietnia 2021 12:09 / Autor: Damian Wysocki
Dujszebajew docenił klasę Nielsena. Niesamowite statystyki Duńczyka
fot. Paweł Jańczyk
Dujszebajew docenił klasę Nielsena. Niesamowite statystyki Duńczyka
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Emil Nielsen będzie śnił się zawodnikom Łomży Vive Kielce w najgorszych koszmarach. 24-letni Duńczyk został bohaterem HBC Nantes. Na pomeczowej konferencji jego klasę docenił Tałant Dujszebajew, szkoleniowiec mistrza Polski.

Golkiper wicemistrza Francji spisał się kapitalnie w obu meczach 1/8 finału. W pierwszym, przegranym przez jego zespół 24:25, odbił 14 rzutów, co dało mu 37-procentową skuteczność. Golkiper, który latem przeniesie się do FC Barcelony, błyszczał formą również w rewanżu. W pierwszej połowie obronił aż 12 piłek – połowę z prób kielczan. W drugiej części dołożył jeszcze cztery interwencje. Spotkanie zakończył z 35-procentową skutecznością. W dwumeczu wybronił aż sześć rzutów karnych.

– Zrobił wielką różnicę. Co możemy powiedzieć po tylu jego obronach? – przyznał Tałant Dujszebajew, trener Łomży Vive, który po tych słowach uścisnął dłoń siedzącego obok Emila Nielsena.

– Mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. Zabrakło skuteczności. To przeważyło. Czujemy wielki smutek – stwierdził Branko Vujović, prawy rozgrywający kieleckiego zespołu.

–  Robiliśmy wszystko najlepiej, jak potrafiliśmy w danym momencie. Ich bramkarz bronił niesamowicie i to był nasz koniec – dodał leworęczny Czarnogórzec.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO