Kielczanin z brązem paralekkoatletycznych mistrzostw świata

czwartek, 13 lipca 2023 09:55 / Autor: Damian Wysocki

Kielczanin Aleksander Kossakowski wywalczył brązowy medal paralekkoatletycznych mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów osób niewidomych oraz niedowidzących (kategoria T11), które odbywają się w Paryżu. 29-latek startujący z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim osiągnął wynik 4:08.34, co jest jego nowym rekordem życiowym.

Polska para od początku plasowała się na trzeciej lokacie. Prezentowała wielki spokój. Już na pierwszy okrążeniu kilkumetrową przewagę osiągnęli Brazylijczyk Yeltsin Jacques, który sukcesywnie ją zwiększał. Finalnie wygrał z czasem 4:03.83, co jest najlepszym wynikiem w historii mistrzostw świata.

Odskoczył również Japończyk Kenya Karasawa. Miał już 20 metrów przewagi nad Aleksandrem Kossakowskim. Polak zaczął go gonić na ostatnim okrążeniu. Był o krok. Przegrał o mniej niż metr.

Dla 29-letniego kielczanina to trzeci medal mistrzostw świata. Wcześniejsze dwa brązy zdobywał w Londynie i Dubaju.

Więcej o historii Aleksandra Kossakowskiego pisaliśmy w "Tygodniku eM". Tekst można przeczytać TUTAJ