Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Korona odgoni ciemne chmury? Zwycięstwa w Jastrzębiu potrzebuje jak tlenu

piątek, 05 marca 2021 20:27 / Autor: Damian Wysocki
Korona odgoni ciemne chmury? Zwycięstwa w Jastrzębiu potrzebuje jak tlenu
fot. Grzegorz Ksel
Korona odgoni ciemne chmury? Zwycięstwa w Jastrzębiu potrzebuje jak tlenu
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Cztery kolejne mecze bez wygranej, oddalające się miejsce barażowe, zamieszanie wokół posady trenera Macieja Bartoszka. Korona Kielce potrzebuje zwycięstwa, aby oddalić wszystkie problemy. W sobotę, w ramach 18. kolejki Fortuna I Ligi, zmierzy się na wyjeździe z GKS-em 1962 Jastrzębie.

To był burzliwy tydzień w Kielcach. Po ostatnim spotkaniu z Chrobrym Głogów (2:2), gdzie „żółto-czerwoni” stracili zwycięstwo w doliczonym czasie, władze klubu zaczęły poważnie myśleć o zmianie szkoleniowca. Doszło nawet do spotkań z potencjalnymi kandydatami. Kiedy wszystko wyszło na jaw, rozpętała się spora burza. Prezes Łukasz Jabłoński wszystko zdementował – mówiąc, że to tylko „medialne spekulacje”. Ostatecznie (choć lepiej użyć zwrotu „na razie”), zmiany szkoleniowca nie będzie.   

Maciej Bartoszek poprowadzi drużynę w sobotnim spotkaniu w Jastrzębiu. Ciąży na niej duża presja. Klub, którego zarządcy jeszcze kilkanaście dni temu mówili o walce o czołową szóstkę, takie spotkania musi wygrywać. W pierwszej „wiosennej” kolejce piętnasty w tabeli GKS pokazał, że tanio skóry nie sprzedaje. Sprawił sporo problemów Arce w Gdyni, która ostatnie wygrała 1:0.

– To ciekawy i trudny przeciwnik. Pamiętamy spotkanie u siebie. Wygraliśmy 3:2, ale nie był to łatwy mecz. Teraz Arka męczyła się z tym rywalem. To dynamiczny zespół, mocno wybiegany, dobrze zorganizowany, grający 4-3-3. Czeka nas ciężka przeprawa – przekonuje trener Maciej Bartoszek.

Sobotnie spotkanie w Jastrzębiu rozpocznie się o godz. 14.30. O jego przebiegu będziemy na bieżąco informować na antenie naszego radia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO