Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Korona sprawdzi skrzydłowego z Holandii. Miedź wyrzuciła go ze względów dyscyplinarnych

niedziela, 10 stycznia 2021 09:24 / Autor: Damian Wysocki
Korona sprawdzi skrzydłowego z Holandii. Miedź wyrzuciła go ze względów dyscyplinarnych
fot. Miedź Legnica
Korona sprawdzi skrzydłowego z Holandii. Miedź wyrzuciła go ze względów dyscyplinarnych
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Korona Kielce w najbliższych dniach będzie testować Davida Pankę. 21-letni skrzydłowy z Holandii spędził rundę jesienną w Miedzi Legnica. Obecnie jest wolnym zawodnikiem.

Uniwersalny ofensywny piłkarz „jesienią” zaliczył 12 meczów, w których zdobył jednego gola. Po zakończeniu rundy jego umowa została rozwiązana ze względów dyscyplinarnych.

„David Panka został zwolniony z Miedzi Legnica z powodów dyscyplinarnych. Nikt, od piłkarzy po cały klub, nie chce widzieć go na oczy. Sodówa, egoizm, psychiczny problem z funkcjonowaniem wśród ludzi + mącący w głowie menedżerowie (wcześniej ich nie miał)”, odsłaniał na Twitterze kulisy rozstania z piłkarzem Kamil Warzocha z portalu „Weszło”.

– Stawiam tylko jeden warunek młodzieżowcom: oni muszą chcieć grać dla Miedzi, to jest priorytet. W tak młodym wieku nie może być dla nich podstawowym celem wyłącznie osiąganie wygórowanych zarobków. Muszą chcieć walczyć dla tego klubu – to jest podstawa – opisywał przyczyny rozstania z pomocnikiem Jarosław Skrobacz, trener Miedzi.

David Panka posiada również polski pasport. Jest wychowankiem ASC Nieuwland. Kolejne piłkarskie kroki stawiał w grupach młodzieżowych klubów SBV Vitesse, SV Spakenburg oraz Roda ’46 Leusden. W sezonie 2019/20 był zawodnikiem RKC Waalwijk.

21-latek jest już w Kielcach. W niedzielę, razem z całą drużyną, przejdzie testy wydolnościowe, a od poniedziałku jego poczynaniom boiskowym będzie bacznie przyglądać się sztab szkoleniowy.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO