Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Korona testuje Hiszpana. Polecił go Pacheta

poniedziałek, 10 stycznia 2022 13:59 / Autor: Damian Wysocki
Korona testuje Hiszpana. Polecił go Pacheta
fot. Maciej Urban
Korona testuje Hiszpana. Polecił go Pacheta
fot. Maciej Urban
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Przez najbliższy tydzień Korona Kielce będzie testowała Roberto Corrala, lewego obrońcę z Hiszpanii. 24-latek od pół roku pozostaje bez klubu.

Corral jest wychowankiem Realu Valladolid, w którym zaliczył dwa oficjalne występy w ramach Pucharu Króla.

Regularnie występował za to w trzecioligowych rezerwach tej drużyny. We wrześniu 2020 roku trafił na wypożyczenie do występującej na tym samym poziomie rozgrywkowym Numancii. Latem wrócił do macierzystego klubu, jednak ten nie przedłużył wygasającej umowy.

– Będzie z nami do końca tygodnia. Rozmawialiśmy o nim z trenerem Pachetą (byłym szkoleniowcem Korony, który obecnie prowadzi Real Valladolid – przyp. red.). Dokładnie prześledziliśmy jego wcześniejsze występy. Zobaczymy, jak będzie wyglądał na tle naszego zespołu. Jeśli udowodni swoją przydatność, będziemy rozmawiać o konkretach – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy kieleckiego klubu.

Korona prowadzi również rozmowy z innymi zawodnikami, którzy mogą wzmocnić drużynę.

– Już raczej nie będziemy testować zawodników. Ewentualnie, może to dotyczyć młodych, perspektywicznych graczy. Prowadzimy rozmowy z piłkarzami i chcielibyśmy, aby rozwiązać to jak najszybciej. Dopiero teraz zaczyna klarować się sytuacja. Ekstraklasowe kluby wyjeżdżają na zgrupowania, ogłaszają swoje kadry. Szukamy zawodników, którzy będą wzmocnieniem, a nie uzupełnieniem. Zrobimy wszystko, aby trener Ojrzyński miał skompletowaną kadrę na zgrupowanie w Turcji – wyjaśnia Paweł Golański.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO