Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Korona trenuje w Turcji. W grze jeszcze jeden transfer

środa, 27 stycznia 2021 07:26 / Autor: Damian Wysocki
Korona trenuje w Turcji. W grze jeszcze jeden transfer
fot. Daniel Mazur
Korona trenuje w Turcji. W grze jeszcze jeden transfer
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Od wtorku piłkarze Korony Kielce trenują w tureckim Belek. – Infrastruktura jest bardzo dobra. Mimo obfitych opadów, wszystko zostało dobrze przygotowane – informuje Maciej Bartoszek, trener „żółto-czerwonych". 

Kielczanie dotarli do Turcji w poniedziałkowy wieczór. We wtorek rozpoczęli pracę na pełnych obrotach.

– Teraz będziemy skupiać się przede wszystkim nad elementami taktycznymi. Oczywiście, poświęcimy czas aspektom motorycznym, ale zmieni się ich specyfika. Musimy dobrze wykorzystać miejsce, w którym jesteśmy. Musimy zgrać drużynę, dograć schematy, stałe fragmenty – wylicza Maciej Bartoszek.

Do Turcji poleciało 23 zawodników. Niebawem do nowych kolegów z drużyny dołączy 20-letni bramkarz Marceli Zapytowski, który podpisał kontrakt we wtorek. W Kielcach został zmagający się z drobnymi problemami zdrowotnymi Jacek Kiełb. W najbliższych dniach „żółto-czerwonych” opuszczą Wiktor Długosz i Maciej Firlej. Pozyskaniem pierwszego zainteresowany jest Raków Częstochowa. Drugi dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

– Trwają pewne działania odnośnie pozyskania jeszcze jednego młodego zawodnika. Zobaczymy, czy to się powiedzie. Ogólnie zamykamy kadrę. Chyba, że zostaniemy zmuszeni do przeprowadzenia jeszcze jakiegoś wzmocnienia – tłumaczy szkoleniowiec kieleckiego klubu.

Korona będzie trenować w Turcji do 5 lutego. W tym czasie rozegra trzy sparingi. W czwartek w Side zmierzy się z rezerwami Spartaka Moskwa. 

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO