Kubiec i Jarząbek najszybsi podczas "VI Kieleckiej Dychy"

niedziela, 08 października 2017 12:02 / Autor: Damian Wysocki

689 osób ukończyło VI Kielecką Dychę. Najszybciej z ponad dziesięciokilometrową trasą poprowadzoną ścieżkami Parku Baranowskiego poradzili sobie Dawid Kubiec ze Starachowic oraz Sabina Jarząbek z Niestachowa.

Tegoroczna edycja jednego z najstarszych masowych biegów w Kielcach zapowiadała się rekordowo pod względem frekwencji, bo swój start opłaciło ponad 750 osób. Na starcie w niedzielny, chłodny poranek pojawiło się jednak mniej zawodników.

Pierwszy na metę zlokalizowaną na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Leszka Drogosza z czasem 37:14 wpadł Dawid Kubiec, za jego plecami uplasowali się Aleksander Dragan (37:21) i Michał Bąk (37:59).

Wśród kobiet po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Sabina Jarząbek (43:16), która drugą zawodniczkę - Annę Żółtak wyprzedziła o prawie trzy minuty (46:01), trzecie miejsce zajęła Wioleta Jończyk (46:45).