Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM
ABEPOZIOMSPORT

SPORT

Łomża Vive chce sięgnąć po wielki talent ze Szwecji  

sobota, 25 września 2021 14:26 / Autor: Damian Wysocki
Łomża Vive chce sięgnąć po wielki talent ze Szwecji   
fot. RedbergslidsIK
Łomża Vive chce sięgnąć po wielki talent ze Szwecji   
fot. RedbergslidsIK
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Elliot Stenmalm, król strzelców ostatniego młodzieżowego Euro, jest zawodnikiem, z którym Bertus Servaas, prezes Łomży Vive, negocjuje kontrakt. – Decyzja zapadnie w ciągu najbliższego tygodnia – mówi nam sternik „żółto-biało-niebieskich”.

Prezes mistrza Polski od kilku dni odsłaniał kolejne karty dotyczące tego zawodnika. W minionym tygodniu napisał na Twitterze, że bardzo ważny w kontekście ewentualnego transferu będzie czwartkowe spotkanie z Telekomem Veszprem. Jak się okazuje Elliot Stenmalm razem z rodzicami oglądał go z wysokości trybun Hali Legionów.

19-letni lewy rozgrywający ze Szwecji jest obecnie zawodnikiem Redbergslids IK, z którym łączy go kontrakt do końca czerwca 2024 roku. W tym roku został uznany najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Zdobył na nich 61 bramek, co dało mu koronę króla strzelców. 

– O tym zawodniku mogę mówić tylko w samych superlatywach. Z Tałantem Dujszebajewem obserwujemy go od dwóch lat.  Już teraz wiemy, że może być naszym wielkim wzmocnieniem – mówi nam Bertus Servaas.

– Ostatnio żartowałem z kibicami, że ich postawa na meczu z Veszprem będzie bardzo ważna. Zobaczył atmosferę i poznał klub. Rozmawiał ze mną. Mam nadzieję, że to przekona go do podjęcia decyzji. Teraz ma czas, aby się zastanowić, żeby niczego nie robił pod wpływem uczuć. Z jego menadżerem zdecydowaliśmy się ujawnić o kogo chodzi. Teraz  musimy poczekać kilka dni – wyjaśnia prezes Łomży Vive.

Bertus Servaas poinformował, że nie powinno być problemem, aby ten zawodnik dołączył do Łomży Vive już od lata 2022 roku. – Czas pokaże. To przyszłościowy zawodnik. Teraz najważniejszą sprawą jest, aby przystał na naszą propozycję – kwituje sternik mistrza Polski. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO