Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Łomża Vive rozpoczyna przygotowania

niedziela, 01 sierpnia 2021 09:47 / Autor: Damian Wysocki
Łomża Vive rozpoczyna przygotowania
Łomża Vive rozpoczyna przygotowania
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Po wakacyjnej przerwie w poniedziałek do treningów wrócą szczypiorniści Łomży Vive. 

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa mieli rekordowo długie urlopy. Większość z nich mogła odpoczywać przez siedem tygodni. Krótszy reset mieli gracze, którzy obecnie przebywają na igrzyskach olimpijskich: Niemiec Andreas Wolff, Francuz Nicolas Tournat oraz Hiszpanie Alex Dujszebajew i Miguel Sanchez-Migallon Naranjo.

Drugi z nich, nowy nabytek mistrza Polski, w poprzednim tygodniu zdążył dotrzeć do Kielc, ale został dowołany w trybie awaryjnym do kadry, w której zastąpił kontuzjowanego Virana Morrosa. 26-latek zagrał już w ostatnim spotkaniu grupowym przeciwko Argentynie. Mistrzowie Europy wygrali 36:27, a on zdobył trzy bramki.

Kieleccy olimpijczycy dołączą do drużyny dopiero w połowie sierpnia. Podobnie jak Cezary Surgiel i nowy obrotowy kieleckiego klubu – Damian Domagała. 19-latkowie przebywają na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski.

Pozostali zawodnicy, również z nowym lewoskrzydłowym Dylanem Nahi, przygotowania rozpoczną w poniedziałkowy poranek, kiedy zostaną poddani testom medycznym. Po południu spotkają się na pierwszym treningu w Hali Legionów.

Po dwóch tygodniach zajęć na swoich obiektach pojadą na sparing do Kalisza, gdzie zmierzą się z miejscową Energą MKS (14 sierpnia).

Następnie drużyna, jeszcze bez olimpijczyków, poleci na turniej do Moskwy, który odbędzie się między 18 a 21 sierpnia. Jego gospodarzem będzie CSKA. Obok Łomży Vive wezmą w nim udział SKA Mińsk, Permskie Niedźwiedzie, Fuchse Berlin i C'Chartres Metropole Handball.

W środę, 25 sierpnia podopieczni Tałanta Dujszebajewa rozegrają jedyny w trakcie przygotowań mecz testowy w Kielcach. Ich rywalem będą Azoty Puławy.

Trzy dni później mistrzowie Polski stoczą dwa pojedynki w Poczdamie. Najpierw zagrają pół godziny z miejscowym, trzecioligowym VfL, a później 60 minut z bundesligowym Fuchse Berlin.

Nowy sezon PGNiG Superligi ruszy w weekend 4-5 września. Na inaugurację Łomża Vive pojedzie do Szczecina. Dziesięć dni później podopieczni Tałanta Dujszebajewa rozpoczną zmagania w Lidze Mistrzów. Na początek czeka ich wyjazdowe starcie z Dinamem Bukareszt.

fot. Mateusz Kaleta (CKsport.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO