Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM
Magazyn EURO 2020

SPORT

Nowak: Każdy z zawodników ma u mnie stuprocentowe wsparcie

sobota, 08 maja 2021 19:26 / Autor: Damian Wysocki
Nowak: Każdy z zawodników ma u mnie stuprocentowe wsparcie
fot. Grzegorz Ksel
Nowak: Każdy z zawodników ma u mnie stuprocentowe wsparcie
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Korona Kielce poniosła piątą porażkę w szóstym meczu, w którym poprowadził ją trener Dominik Nowak. W sobotę, w 29. kolejce Fortuna I Ligi, „żółto-czerwoni” ulegli na wyjeździe Sandecji Nowy Sącz 1:2. – Wiemy, w jakich okolicznościach straciliśmy gole. Każdy z zawodników ma u mnie stuprocentowe wsparcie – powiedział Dominik Nowak, trener kieleckiego zespołu.

Gospodarze otworzyli wynik w 21. minucie. Po strzale z rzutu wolnego Michała Walskiego fatalny błąd popełnił Jakub Osobiński. Kielczanie przez ostatnie pół godziny grali w osłabieniu po tym jak drugą żółtą kartkę obejrzał Przemysław Szarek. Kilka chwil później wyrównał Jakub Łukowski. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 78. minucie błąd duetu Kobryń-Osobiński wykorzystał Walski.

– Po ostatniej, wysokiej porażce z Termaliką długo rozmawialiśmy z zawodnikami. Chcieliśmy zmienić charakter zespołu. Każdy miał podejść na sto procent. Tak to wyglądało. Drużyna realizowała założenia. Byliśmy blisko siebie, ustawieni kompaktowo. Grając w dziesięciu, potrafiliśmy wyrównać. Niestety, wracamy bez punktów. Wiemy, w jakich okolicznościach straciliśmy gole. Każdy z zawodników ma u mnie stuprocentowe wsparcie. To nie ulegnie zmianie. Przed nami spotkanie z kibicami na trybunach. Musimy w nim przedłożyć charakter i nasz sposób na grę – wyjaśniał na pomeczowej konferencji trener „żółto-czerwonych”.

Korona z 35 punktami na koncie zajmuje 12. miejsce w tabeli. W sobotę podejmie na swoim stadionie ostatni GKS Bełchatów (godz. 17).  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO