Obiecujący debiut Sancheza-Migallona. Francja z pierwszą porażką

niedziela, 01 sierpnia 2021 14:32 / Autor: Damian Wysocki

Francuscy szczypiorniści ponieśli pierwszą porażkę na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej ograła ich Norwegia. Jednak „Trójkolorowi” awansowali do ćwierćfinału z pierwszego miejsca.

Francja przystępowała do tego spotkania pewna swego z kompletem punktów. Po pierwszej połowie był remis 15:15, ale Norwegowie sprawiali lepsze wrażenie. Mieli jednak olbrzymie problemy z pokonaniem Vincenta Gerarda, który w pierwszej części zanotował 38 procent skuteczności obron. Odbił m.in. cztery rzuty karne. W drugiej części usiadł już na ławce, a ekipa ze Skandynawii finalnie wygrała 32:29. Nicolas Tournat, obrotowy Łomży Vive, spędził na boisku nieco ponad 20 minut. Zdobył trzy bramki na siedem rzutów. Nedim Remili, przyszły prawy rozgrywający kieleckiego klubu, grał mniej i również zanotował trzy trafienia.

Drugie miejsce w grupie A zajęła Hiszpania, która w ostatnim spotkaniu nie pozostawiła żadnych złudzeń Argentynie, wygrywając 36:27. Na igrzyskach olimpijskich zadebiutował Miguel Sanchez-Migallon Naranjo. Nowy zawodnik Łomży Vive został powołany w trybie awaryjnym w miejsce kontuzjowanego Virana Morrosa. Spisał się bardzo dobrze. W ataku rzucił trzy gole, a w obronie – w której się specjalizuje – zanotował blok i dwa przechwyty. Alex Dujszebajew zdobył dwa gole.

Trzecie miejsce utrzymali Niemcy. W ostatnim pojedynku ograli Brazylię 29:25. Andreas Wolff grał niespełna dziesięć minut. W tym czasie odbił trzy piłki.

Ćwierćfinały odbędą się w we wtorek. Francja zagra z Bahrajnem, Hiszpania ze Szwecją, Niemcy z Egiptem, a Dania z Norwegią.

STATYSTYKI OBECNYCH I PRZYSZŁYCH ZAWODNIKÓW ŁOMŻY VIVE:

Hiszpania – Argentyna 36:27 (17:12)

Alex Dujszebajew: 2 bramki, 2 rzuty, 100 proc. skuteczności, 3 asysty, 1 blok, czas gry: 17:17

Miguel Sanchez-Migallon Naranjo: 3 bramki, 6 rzutów, 50 proc. skuteczności, 1 blok, 2 przechwyty, 2 min kary, czas gry: 41:12

Norwegia – Francja 32:29 (15:15)

Nicolas Tournat: 3 bramki, 7 rzutów, 43 proc. skuteczności, 2 min kary, czas gry: 22:31

Nedim Remili: 3 bramki, 6 rzutów, 50 proc. skuteczności, 5 asyst, czas gry: 26:37

Niemcy – Brazylia 29:25 (16:12)

Andreas Wolff: 3 obrony na 8 rzutów, 38 proc. skuteczności, czas gry: 9:59