Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Powtórka z historii. Znamy skład Final4. Kiedy losowanie?

czwartek, 19 maja 2022 22:25 / Autor: Damian Wysocki
Powtórka z historii. Znamy skład Final4. Kiedy losowanie?
Powtórka z historii. Znamy skład Final4. Kiedy losowanie?
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Poznaliśmy skład Final4 Ligi Mistrzów. O trofeum będą rywalizować Łomża Vive Kielce, Telekom Veszprem, FC Barcelona i THW Kiel.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa awansowali do najlepszej czwórki Europy w bardzo dobrym stylu, pokonując w dwumeczu Montpellier różnicą jedenastu bramek.

Z zadania wywiązali się również pozostali faworyci. FC Barcelona, która broni tytułu, pokonała u siebie Flensburg-Handewitt 27:24. Telekom Veszprem przegrał w Aalborgu  35:37, ale o jego awansie przesądziła siedmiobramkowa wygrana przed własną publicznością.

Zgodnie z przewidywaniami, najwięcej emocji dostarczył mecz THW Kiel z Paris Saint-Germain. Przed tygodniem w Paryżu padł remis 30:30. Rewanż również był wyrównany, ale kilończycy wykorzystali atut swojego parkietu i po bardzo emocjonującym pojedynku wygrali 33:32

Taki sam skład Final4 oglądaliśmy w sezonie 2014/15. Wówczas najlepsza okazała się FC Barcelona, która pokonała Vive Kielce w półfinale. Mistrzowie Polski zdobyli brązowe medale, ogrywając THW Kiel.

Tegoroczne pary półfinałowe poznamy w najbliższy wtorek. Ceremonia losowania rozpocznie się o godz. 12.

Final4 w kolońskiej Lanxess Arenie zostanie rozegrane 18 i 19 czerwca. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa mają ambitne cele.

– Jesteśmy w najlepszej czwórce, ale my nie chcemy tam pojechać, aby tylko być. Trener wspominał nam, że Alberto Entrerrios, mówił, że finały są po to, aby je wygrywać. Nie interesuje nas z kim zagramy w półfinale. Musimy pokonać każdego, jeśli chcemy odnieść triumf – powiedział Tomasz Gębala, lider obrony Łomży Vive.

Podobnego zdania jest również prezes Bertus Servaas.

– Powiedziałem już Tałantowi, że jest fajnie, ale stać nas na więcej. To nie wszystko. Nie chcemy tylko awansować do Final4. Chcemy zagrać w finale. Nie myślimy jeszcze o tym. Teraz mamy dwa mecze z Płockiem. Później będzie półfinał. Kiedy wygramy te trzy mecze, to powiemy, że jesteśmy zadowoleni z sezonu – tłumaczył sternik mistrza Polski.

Podobnie jak w poprzednich latach, o wszystkich najważniejszych sprawach związanych z udziałem Łomży Vive w Final4 będziemy informować na antenie Radia eM oraz na emkielce.pl. Już na początku czerwca uruchomimy specjalny serwis tematyczny. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO