Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Sportowa sobota na stadionie lekkoatletycznym

środa, 07 października 2015 18:21 / Autor: Damian Wysocki
Sportowa sobota na stadionie lekkoatletycznym
Sportowa sobota na stadionie lekkoatletycznym
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Bardzo aktywnie zapowiada się najbliższa sobota na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza. 10 października odbędzie się "I  Bieg Emeryta" oraz "Charytatywny Bieg i Spacer z Kijkami dla Leokadii Salwy". Chwile wcześniej wszyscy chętni będą mogli sprawdzić swoje możliwości w biegu na 1000 metrów. 

Głównym celem organizacji pierwszego "Biegu Emeryta” jest promocja zdrowego tryby życia. Ponadto w czasie imprezy organizatorzy pragną wspomóc panią Leokadię Salwę, która od ponad dwóch lat jest osobą niepełnosprawną. Kobieta w wyniku powikłań straciła  jedną nogę. Obecnie walczy o uratowanie drugiej nogi, która również zagrożona jest amputacją. W związku z powyższym, sąsiedzi  i przyjaciele chcieli by w trakcie imprezy przeprowadzić akcję pomocy dla pani Leokadii i  zorganizować "Charytatywny Bieg i Spacer z Kijkami dla Leokadii Salwy".

Dla uczestników tego wydarzenia przewidzianych jest 60 pamiątkowych pucharów, a także wiele nagród rzeczowych. Ponadto każdy uczestnik otrzyma wodę mineralną. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Biegacz Świętokrzyski" i Amatorska Drużyna Sportowa „Biegam Bo Muszę w Kielcach” oraz sąsiedzi i przyjaciele Pani Leokadii Salwy. Biuro zawodów czynne będzie w sobotę od godziny 9.00. 

Organizatorami drugiej imprezy, która w sobotę będzie odbywała się na stadionie lekkoatletycznym są BBL Kielce, BBM, KKL Kielce oraz Zabiegani Kielce. Od 9.30 każdy chętny będzie mógł sprawdzić się w „Jesiennym teście mocy”. Biegacze do pokonania będą mieli dwa i pół okrążenia stadionu, czyli 1000 metrów.

Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny. 

Tag: Bieganie
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO