Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
ABEPOZIOMSPORT

SPORT

Stella Kielce szykuje się do jubileuszu. Byli łucznicy proszeni są o nadsyłanie archiwalnych zdjęć

poniedziałek, 25 listopada 2019 09:46 / Autor: Piotr Wójcik
Stella Kielce szykuje się do jubileuszu. Byli łucznicy proszeni są o nadsyłanie archiwalnych zdjęć
fot. Piotr Wójcik
Stella Kielce szykuje się do jubileuszu. Byli łucznicy proszeni są o nadsyłanie archiwalnych zdjęć
fot. Piotr Wójcik
Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Pamiątkowy album podsumowujący historię klubu planuje wydać Stella Kielce z okazji jubileuszu 60-lecia swojego istnienia. Zarząd prosi byłych i obecnych łuczników oraz sympatyków klubu o przesyłanie swoich zdjęć z zawodów i zgrupowań.

Jak mówi Wiktor Pyk, wiceprezes Stelli Kielce i wieloletni trener kieleckich zawodników, trudno oszacować dokładną liczbę osób, które przez sześć ostatnich dekad próbowały swoich sił w łucznictwie. Punktem odniesienia może być jednak to, ile osiągnięć zapisali oni przez te lata na koncie kieleckiego klubu.

– Według nieoficjalnych wyliczeń zdobyliśmy przez tych 60 lat ponad 800 medali w różnych kategoriach wiekowych na zawodach takich, jak Spartakiada Młodzieży, później Olimpiada Młodzieży czy Mistrzostwa Polski. W dorobku mamy trzech pełnoprawnych olimpijczyków. Czwarty, Konrad Kwiecień, na pół roku przed Igrzyskami Olimpijskimi w Barcelonie zmienił klubowe barwy, ale to też był przecież nasz wychowanek. Nasi zawodnicy zdobywali również medale Mistrzostw Europy i Świata. To między innymi Lucyna Skowronek czy Agnieszka Zbroińska – wymienia Wiktor Pyk.

Materiały, na które składać się mogą na przykład dokładnie opisane zdjęcia czy informacje dotyczące osiągnięć sportowych należy wysyłać do końca lutego pocztą elektroniczną na adres robert.c@onet.eu. Będą one wykorzystane w książce dotyczącej historii Klubu Sportowego Stella, której wydanie planowane jest na wrzesień 2020 roku. Wtedy też odbędą się oficjalne obchody jubileuszu. – Chcieliśmy solidnie spisać historię naszego klubu i upamiętnić sześćdziesiąt lat jego działania. Kilkanaście związanych z nami osób mieszka za granicą. Kilku trenerów i wielu zawodników niestety już od nas odeszło. Chcemy po nich zostawić jakiś ślad i ładną pamiątkę – kwituje wiceprezes Stelli Kielce.

SZCZEGÓŁY

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO