Nowenna

Świetna postawa biegaczy ze Świętokrzyskiego w Biegu Powstania Warszawskiego

niedziela, 31 lipca 2022 12:03 / Autor: Damian Wysocki

Troje biegaczy z województwa świętokrzyskiego znalazło się na podiach 31. Biegu Powstania Warszawskiego, który w sobotę wieczorem obył się w stolicy. Najlepsza wśród kobiet na 5 kilometrów okazała się Sabina Jarząbek.

Tradycyjnie, pamięć bohaterów wydarzeń z 1944 roku uczciły tysiące biegaczy, którzy rywalizowali na dystansach 5 i 10 kilometrów.

Na tym pierwszym wśród kobiet najlepsza była Sabina Jarząbek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, która pokonała trasę w 17:22. Drugą Kamilę Jedziniak z Warszawy wyprzedziła o półtorej minuty.

Drugie miejsce na 5 kilometrów wśród mężczyzn zajął Łukasz Woźniak ze Strawczyna. Uzyskał 15:27. O 18 sekund szybszy był Krzysztof Wasiewicz z Piaseczna.

Drugie miejsce na 10 kilometrów zajął Tomasz Biskupski z Sukowa. 28-latek uzyskał 31:41, przegrywając o 17 sekund z Mariuszem Giżyńskim. Trzeci był Radosław Gromek z Warszawy. Tuż za podium znalazł się Aleksander Dragan z Kielc.

W sobotnich biegach wystartowało ponad siedem tysięcy osób.

Tag: Bieganie