Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Sześćsetka potrojona. Podsumowanie akcji „RUN bRUNio RUN”

wtorek, 11 października 2022 08:20 / Autor: Damian Wysocki
Sześćsetka potrojona. Podsumowanie akcji „RUN bRUNio RUN”
Sześćsetka potrojona. Podsumowanie akcji „RUN bRUNio RUN”
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Czternaście tysięcy złotych udało się zebrać w ramach akcji „RUN bRUNio RUN”, która w niedzielę odbyła się na Stadionie Leśnym w Kielcach.

Jej celem było przebiegnięcie w biegu sztafetowym sześciuset kilometrów. Wszystko, aby rozpropagować zbiórkę na rzecz dwuletniego Brunona Grzybowskiego, który zmaga się z siatkówczakiem obuocznym. Chłopiec wymaga kosztownego leczenia w klinice w Lozannie.

Uczestnicy pokonywali trzykilometrową pętlę. Każdy mógł przebiec dowolny dystans. W akcji wzięło udział 106 osób, które łącznie wykręciły 1113 kilometrów. Do tego 28 osób biegało „wirtualnie” i dołożyło kolejne 299 kilometrów.

Mateusz Kasprzyk i Dariusz Jakubczyk dokonali nie lada wyczynu i z soboty na niedzielę pokonali 180-kilometrów z Warszawy do Kielc. W ramach swojej akcji zebrali 10 tysięcy złotych.

Dotychczasowy dochód RUN bRUNio RUN w skład którego wchodzą wpłaty za pakiety, wpłaty do puszek podczas festynu, a także pieniądze od sponsorów  wynosi 14 057 złotych.

„Spotkanie z Wami podczas biegu było dla nas dużą odskocznią  od codziennych trudów związanych z chorobą Brunia, która od półtora roku, od kiedy poznaliśmy diagnozę, jest naszą codziennością i dyktuje nam warunki. Takie wydarzenia jak to, nie tylko pomagają nam finansowo w zabezpieczeniu leczenia Brunia, ale są przede wszystkim dowodem na to, jak wielu jest wspaniałych ludzi, którzy bezinteresownie chcą nieść pomoc. Dzięki takim ludziom jak Wy wiemy, że nie jesteśmy sami i mamy jeszcze więcej sił do walki o zdrowie Brunia. Bo błysk i radość nigdy nie opuszczą tych naszych kochanych oczek”, napisała mama chłopca w mediach społecznościowych.

e
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO