Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Szymusik: Jeden za drugiego szedł w ogień. Taką Koronę będziemy oglądać

poniedziałek, 06 grudnia 2021 00:04 / Autor: Filip Piechociak
Szymusik: Jeden za drugiego szedł w ogień. Taką Koronę będziemy oglądać
Szymusik: Jeden za drugiego szedł w ogień. Taką Koronę będziemy oglądać
Filip Piechociak
Filip Piechociak

– Na boisku było widać drużynę. Jeden za drugiego szedł w ogień. Taką Koronę będziemy oglądać w przyszłej rundzie – powiedział Grzegorz Szymusik, po wyjazdowym zwycięstwie nad GKS-em Jastrzębie.

W meczu 20. kolejki Fortuna I Ligi, ostatnim w 2021 roku, Korona Kielce wygrała z "czerwoną latarnią" ligi 2:0. Spotkanie przebiegało pod kontrolą kieleckiej drużyny.

– Wykonaliśmy plan w stu procentach. To, co sobie założyliśmy sobie w szatni przyniosło nam oczekiwany rezultat, czyli trzy punkty – wyjaśniał Grzegorz Szymusik.

Zwycięstwo dla kielczan było symbolicznym wyjściem z kryzysu, w wyniku którego zwolniony został Dominik Nowak. Korona spędzi przerwę zimową na trzeciej pozycji w tabeli.

–  Z każdego meczu będziemy chcieli wyciskać jak najwięcej, żeby zapewnić sobie awans do Ekstraklasy – zapewnia obrońca.

Ten mecz był dość nietypowy dla Grzegorza Szymusika. Wobec absencji Michała Koja oraz Piotra Malarczyka, boczny obrońca musiał zagrać w środku defensywy.

– Mogę grać zarówno na prawej stronie jak i w środku. Akurat w tym meczu w taki sposób udało się pomóc drużynie w zdobyciu trzech punktów – kwituje.

Korona zainauguruje rundę wiosenną w ostatni weekend lutego od domowego spotkania ze Stomilem.

fot. Grzegorz Ksel (CKsport.pl)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO