Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Thiakane: Chcemy się szybko zrehabilitować

piątek, 26 lutego 2021 10:29 / Autor: Damian Wysocki
Thiakane: Chcemy się szybko zrehabilitować
fot. Daniel Mazur
Thiakane: Chcemy się szybko zrehabilitować
Damian Wysocki
Damian Wysocki
– Mocno wierzę, ze uda nam się zrealizować nasz cel. Zostało siedemnaście spotkań. Mam nadzieję, że damy radę odrobić stratę do szóstego miejsca – mówi Emile Thiakane,  napastnik Korony Kielce, przed niedzielnym meczem z Chrobrym Głogów.

Podopieczni Macieja Bartoszka zaliczyli falstart i w pierwszym meczu w 2021 roku przegrali na wyjeździe z Widzewem Łódź 0:2.

– Atmosfera w drużynie jest dobra. Żałujemy porażki, jednak chcemy się szybko zrehabilitować – przekonuje Emile Thiakane.

– Największe pretensje mieliśmy za stracone bramki. One wpadły po naszych błędach. Widzew nas nie zdominował. Takie jest jednak życie. Nie oddaliśmy celnego strzału, chociaż potrafiliśmy stworzyć zagrożenie. W decydujących momentach brakowało dokładności. Pracujemy nad poprawą – uzupełnia Senegalczyk.

30-latek był najaktywniejszym ofensywnym zawodnikiem „żółto-czerwonych” w Łodzi. Jak odnajduje się w nowym ustawieniu?

– Podoba mi się ten system. W ataku mamy dużo swobody. Nie musimy trzymać się jednej pozycji. Możemy rotować – wyjaśnia Emile Thiakane.

Korona rozpocznie zmagania w rundzie rewanżowej od domowego starcia z Chrobrym Głogów. Na inaugurację padł remis 1:1. Obie drużyny są sąsiadami w tabeli. Ekipa z Dolnego Śląska ma 22 punkty – o jeden więcej od „żółto-czerwonych”.

– W tej lidze nie ma słabych drużyn. Każda ma swoją wartość. Gramy u siebie i chcemy wygrać. Skupiamy się tylko na tym – kwituje napastnik „żółto-czerwonych”.

Niedzielny mecz Korona – Chrobry na Suzuki Arenie rozpocznie się o godz. 12.40 i będzie w całości transmitowany na naszej antenie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO