Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Transfer talentu rekomendował Dujszebajew. Kluczowy był Cadenas

poniedziałek, 03 kwietnia 2023 20:39 / Autor: Damian Wysocki
Transfer talentu rekomendował Dujszebajew. Kluczowy był Cadenas
Transfer talentu rekomendował Dujszebajew. Kluczowy był Cadenas
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Patryk Wasiak, jeden z największych talentów polskiej piłki ręcznej, będzie zbierał seniorskie szlify w Abance Ademar Leon. – Myślę, że to dobry kierunek dla dalszego rozwoju – mówi jego tata – Radosław, były wieloletni kapitan Vive Kielce.  

18-letni Patryk Wasiak gra na prawym rozegraniu. W tym roku skończy Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. W tym sezonie był kluczowym zawodnikiem juniorów Vive, którzy zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski.

Swój pierwszy seniorski kontrakt podpisał z aktualnie piątą drużyną Ligi ASOBAL. Z klubem z Leonu związał się dwuletnią umowa z opcją przedłużenia o sezon.

– To jest dobry kierunek dla dalszego rozwoju Patryka. Nie ukrywam, że rozmawiałem z wieloma osobami z doświadczeniem w piłce ręcznej. Dużo z trenerem Tałantem Dujszebajewem. Rekomendował ten kierunek. To liga techniczna, co dla młodego chłopaka, który dopiero wchodzi na poziom seniorski, jest korzystne. Myślę, że będzie mógł się łatwej odnaleźć – wyjaśnia Radosław Wasiak, dziś dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach.

– Niebagatelne znaczenie ma to, że trenerem Ademaru jest Manolo Cadenas, który słynie z pracy z młodzieżą. Ukształtował wielu zawodników, którzy później osiągali najwyższe laury. To był może decydujący aspekt tych rozmów – uzupełnia były świetny obrotowy.

Przenosiny do klubu z Leonu nie zamykają drogi Patryka Wasiaka do pierwszej drużyny Industrii Kielce. W grę wchodziło podpisanie kontraktu z mistrzem Polski i wypożyczenie, jednak zastosowane rozwiązanie jest przede wszystkim najbardziej korzystne dla młodego zawodnika.

– Razem z Patrykiem traktujemy to jako stopień w dalszym rozwoju. Mam nadzieję, że zrobi taki postęp, że później będzie mógł grać w najlepszych klubach. Mam nadzieję, że Industria Kielce dalej będzie wśród europejskiej czołówki, że uda się zażegnać obecne problemy. Powrót nie jest wykluczony – wyjaśnia Radosław Wasiak.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO