Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

„Trzech muszkieterów” rozpoczęło przygotowania. Paluch: każdy będzie w innym miejscu

poniedziałek, 11 stycznia 2021 15:40 / Autor: Damian Wysocki
„Trzech muszkieterów” rozpoczęło przygotowania. Paluch: każdy będzie w innym miejscu
fot. Patryk Ptak
„Trzech muszkieterów” rozpoczęło przygotowania. Paluch: każdy będzie w innym miejscu
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Trzech szczypiornistów Łomży Vive wznowiło treningi w Kielcach. Stan liczbowy poprawi się nieco w przyszłym tygodniu. Pozostali zawodnicy, przebywający na mistrzostwach świata, dołączą do zespołu na przełomie stycznia i lutego. 

Na pierwszych zajęciach po przerwie świąteczno-noworocznej stawiło się trzech graczy: Krzysztof Lijewski, Sebastian Kaczor i Miłosz Wałach. Treningi prowadzi Krzysztof Paluch, trener przygotowania motorycznego. Od przyszłego poniedziałku do zespołu dołączą Cezary Surgiel i Branko Vujović. Tego samego dnia w Kielcach pojawi się również Tałant Dujszebajew.

– Zaczęliśmy od biegania, a następnie udaliśmy się na siłownię W poniedziałek ćwiczyliśmy górną część ciała, we wtorek będzie dół, a w środę ogólnorozwojówka. Potem znów góra i dół. Tak będziemy pracować przez najbliższe dwa tygodnie – informuje Krzysztof Paluch.

Czternastu zawodników Łomży Vive weźmie udział w zbliżających się mistrzostwach świata w Egipcie. Zawodnicy, których reprezentacje zakończą rywalizacje, będą mogli wrócić do Kielc po 25 stycznia. Finał mundialu zaplanowano na ostatni dzień miesiąca.  

– To jest największy problem dla wszystkich trenerów. Część zawodników będzie teraz trenowała w Kielcach, część dopiero do nas dotrze i każdy znajdzie się w innym miejscu. Jeden będzie potrzebował biegania, budowania siły, drugi grania. Postaramy się to wszystko wyrównywać – tłumaczy trener przygotowania fizycznego kieleckiego klubu.

Łomża Vive wznowi rywalizację w środę, 3 lutego, od wyjazdowego meczu z MMTS-em Kwidzyn w PGNiG Superlidze. W ciągu kolejnego miesiąca rozegrają jeszcze jedenaście spotkań.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO