Udany weekend kieleckich studentów

poniedziałek, 26 marca 2018 11:35 / Autor: Damian Wysocki

Studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w miniony weekend wywalczyli łącznie osiem medali Akademickich Mistrzostw Polski.

Rewelacyjnie w Białymstoku spisali się kieleccy judocy. Dwa „złota” w kategorii do 73 kg wywalczył  Mateusz Garbacz (indywidualnie oraz za typ uczelni).

W wadze do 81 kg po „brąz” w klasyfikacji generalnej oraz srebro wśród uniwersytetów sięgnął Bartłomiej Słowak. 24-latek razem z Robertem Gilarskim okazał się również najlepszy w zmaganiach drużynowych.

W Katowicach studenci rywalizowali w biegach przełajowych. Zawodnicy AZS UJK ze Śląska wrócili z trzema krążkami. W zmaganiach na dziewięć kilometrów srebrny medal w kategorii uniwersytetów wywalczył Tomasz Biskupski, po „brąz” sięgnął Piotr Jaśtal. Wśród kobiet w biegu na sześć kilometrów na najniższym stopniu podium stanęła Anna Wójcik. Pechowe czwarte miejsce przypadło Sabinie Jarząbek.