Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

W Duisburgu szybko skończyła się cierpliwość do Lettieriego  

środa, 27 stycznia 2021 15:45 / Autor: Damian Wysocki
W Duisburgu szybko skończyła się cierpliwość do Lettieriego  
fot. Paweł Jańczyk
W Duisburgu szybko skończyła się cierpliwość do Lettieriego  
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Krótko trwała przygoda Gino Lettieriego z MSV Duisburg. Były trener Korony Kielce, został zwolniony po zaledwie jedenastu tygodniach pracy. 

53-latek odpowiadał za wyniki niemieckiego trzecioligowca od 11 listopada. Była to jego pierwsza posada od ponad roku i momentu rozstania z Koroną.

Po dziewięciu kolejkach zespół zajmował zagrożone spadkiem 17. miejsce. Włoski szkoleniowiec poprowadził go w 12 spotkaniach. Połowę z nich przegrał, dwa wygrał, a cztery zremisował. Jego drużyna punktowała ze średnią 0,83 na mecz. Władze klubu zdecydowały o rozstaniu po środowej, wyjazdowej porażce z FSV Zwickau 1:3. MSV Duisburg spadł na przedostatnią 19 lokatę. 

Gino Lettieri pracował w Koronie Kielce od 5 czerwca 2017 roku do 31 sierpnia 2019 roku. "Żółto-czerwonych" poprowadził w 87 meczach, notując: 30 zwycięstw, 25 remisów i 32 porażki. Z kieleckim klubem zajął 8. i 10. miejsce w Ekstraklasie, a w pierwszym sezonie swojej pracy doprowadził go do półfinału Pucharu Polski. Po zwolnieniu, kielecki klub musiał płacić mu pensję niemal do końca kontaktu. 

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO