Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Wszystko jasne. Łomża Industria znów w bardzo mocnej grupie

piątek, 01 lipca 2022 11:48 / Autor: Damian Wysocki
Wszystko jasne. Łomża Industria znów w bardzo mocnej grupie
Wszystko jasne. Łomża Industria znów w bardzo mocnej grupie
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Łomża Industria Kielce poznała grupowych rywali w nowym sezonie Ligi Mistrzów. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa znów zmierzą się z Barcą. Losowanie odbyło się w Wiedniu. 

Obie ekipy rywalizowały w grupie w poprzednich rozgrywkach. Oba spotkania wygrali kielczanie. Mistrz Hiszpanii okazał się jednak lepszy w finale, zwyciężając po rzutach karnych. Ponowne wylosowanie „Dumy Katalonii” było jednym z marzeń prezesa Bertusa Servaasa.

Drugim było historyczne, pierwsze trafienie na SC Magdeburg. To nie zostało zrealizowane.

Los przydzielił Łomżę Industrię do grupy B, w której, poza Barcą, zmierzy się z Pickiem Szeged, Celje Pivovarną Lasko, THW Kiel, HBC Nantes, Aalborgiem i Elverum.

– To bardzo fajna grupa. Jest dużo nowości w porównaniu z poprzednim rokiem. Fajnie dla kibiców. Z drugiej strony, w ćwierćfinale można trafić na PSG albo Veszprem. Dlatego, ponownie naszym celem jest miejsce w czołowej dwójce, chociaż będzie bardzo ciężko – powiedział nam prezes Bertus Servaas.

FAZA GRUPOWA LIGI MISTRZÓW W SEZONIE 2022/23: 

GRUPA A: Paris Saint-Germain, SC Magdeburg, GOG Gudme, FC Porto, Dinamo Bukareszt, Telekom Veszprem, Orlen Wisła Płock, PPD Zagrzeb

GRUPA B: Pick Szeged, Barca, Celje Pivovarna Lasko, Łomża Industria Kielce, THW Kiel, HBC Nantes, Aalborg, Elverum 

Podobnie jak w poprzednich latach, po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy wywalczą bezpośredni awans do ćwierćfinału. Zespoły z miejsc 3-6 czeka dwumecz w 1/8 finału. Nowy sezon ruszy w połowie września. Final4 w Kolonii odbędzie się 17 i 18 czerwca 2023 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO