Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Zapytowski podpisał długą umowę z Koroną

wtorek, 26 stycznia 2021 20:20 / Autor: Damian Wysocki
Zapytowski podpisał długą umowę z Koroną
fot. Korona Kielce
Zapytowski podpisał długą umowę z Koroną
Damian Wysocki
Damian Wysocki

20-letni bramkarz Marceli Zapytowski pozytywnie przeszedł testy medyczne i złożył podpis pod trzyipółletnią umową z Koroną Kielce.

O tym transferze poinformował w poniedziałek dotychczasowy klub zawodnika – Resovia. Dowiedzieliśmy się, że Korona aktywowała jego klauzulę. Kwota odstępnego nie została jednak podana. Teraz poznaliśmy szczegóły transferu młodego golkipera.

– Cieszę się, że tu trafiłem. Korona to duży klub i liczę, że rozwinę się w nim. Bardzo spodobał mi się plan na moją osobę. Mam nadzieję, że pokażę na co mnie stać – powiedział Marceli Zapytowski.

Bramkarz spędził w Resovii ostatni rok. Wywalczył z nią awans do Fortuna I Ligi. W rundzie jesiennej zaliczył jedenaście występów na zapleczu ekstraklasy. Wcześniej znajdował się w kadrze Wisły Płock.

– Bramkarz młodego pokolenia z bardzo dużym potencjałem, regularnie występujący na poziomie pierwszej ligi. Wydatnie pomógł Resovii w awansie. Transfer Marcelego zrobiliśmy z myślą o wzmocnieniu rywalizacji w bramce naszego klubu –  mówi Maciej Gil, szef skautingu kieleckiej drużyny.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO