Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Bartoszek: To drużyna bardziej zgrana od nas. Tutaj obawiam się trudności  

piątek, 14 sierpnia 2020 13:32 / Autor: Damian Wysocki
Bartoszek: To drużyna bardziej zgrana od nas. Tutaj obawiam się trudności  
fot. Korona Kielce
Bartoszek: To drużyna bardziej zgrana od nas. Tutaj obawiam się trudności  
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Przed piłkarzami Korony Kielce pierwszy oficjalny mecz w sezonie 2020/21. W sobotę w pierwszej rundzie Fortuna Pucharu Polski zmierzą się na wyjeździe z drugoligowym KKS-em Kalisz. – Są w innym miejscu od nas. To drużyna budowana od dłuższego czasu, bardziej zgrana. Tutaj obawiam się trudności – mówi Maciej Bartoszek, trener kieleckiej drużyny.

Korona jest w trakcie wielkiej przebudowy. W ostatnich dniach klub zakontraktował siedmiu nowych zawodników. Pucharowe spotkanie będzie traktowane przez sztab szkoleniowy jako element okresu przygotowawczego.

– Termin tego meczu przypadł trochę niefortunnie. Jesteśmy w połowie przygotowań. W ostatnich dniach kontraktowaliśmy nowych zawodników. Niektórzy z nich mieli góra dwa treningi z zespołem. Chcemy awansować do kolejnej rundy, ale z racji naszego położenia, tworzenia nowej drużyny, musimy poważnie myśleć o sezonie ligowym. Naszym celem jest zwycięstwo, bo chcemy, aby mentalność drużyny budowała się w odpowiedni sposób – wyjaśnia Maciej Bartoszek.

KKS Kalisz jest tegorocznym beniaminkiem II ligi. Drużyna prowadzona przez Ryszarda Wieczorka, byłego trenera Korony, kilka dni temu wygrała Okręgowy Puchar Polski w Wielkopolsce.

– To zespół rozpędzony, po bardzo dobrym sezonie. Przyjdzie nam mierzyć się z ciekawą drużyną. Są w innym miejscu od nas. To zespół budowany od dłuższego czasu, bardziej zgrany. Tutaj obawiam się trudności. U nas zawodnicy dopiero poznają się. Potrzeba czasu, aby wszystko funkcjonowało jak należy. Myślę, że w umiejętnościach i tym jak będziemy chcieli zagrać, możemy upatrywać naszej przewagi. Mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami. Niestety, to spotkanie musimy potraktować jako element przygotowań – tłumaczy szkoleniowiec kieleckiej drużyny.

Sobotni mecz w Kaliszu rozpocznie się o godz. 16.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO