Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Gębala: Musimy zagrać niemal idealnie

poniedziałek, 22 lutego 2021 15:02 / Autor: Damian Wysocki
Gębala: Musimy zagrać niemal idealnie
Gębala: Musimy zagrać niemal idealnie
Damian Wysocki
Damian Wysocki

We wtorek wieczorem szczypiorniści Łomży Vive w hitowym spotkaniu Ligi Mistrzów zmierzą się na wyjeździe z Paris Saint-Germain. – Musimy zagrać niemal idealnie, aby sięgnąć po dwa punkty – przyznaje Tomasz Gębala, lewy rozgrywający kieleckiego zespołu.

Obecnie drużyny dzieli aż siedem punktów, ale najlepsza ekipa Francji ma do nadrobienia jeszcze trzy spotkania. Wątpliwe, że uda się rozegrać wszystkie. Ewentualne zwycięstwo podopiecznych Tałanta Dujszebajewa da im co najmniej drugie miejsce na koniec grupowych zmagań.

W pierwszym, listopadowym spotkaniu w Hali Legionów Łomża Vive wygrała 35:33. Wówczas kapitalne zawody rozegrał Igor Karacić, który rzucił aż 13 bramek.

– Jeśli wygramy, to nie musi powtarzać takiego spotkania. Śmiałem się, że może rzucić nawet coś do naszej bramki, jeśli ostatecznie mamy sięgnąć po dwa punkty – mówi Tomasz Gębala.

– Musimy powtórzyć koncentrację w ataku i zachować wysoką skuteczność. Jeśli chodzi o rzeczy do poprawy, to na pewno jest to obrona. Przeciwko takiemu zespołowi jak PSG ciężko jednak to zrobić – uzupełnia rosły rozgrywający.

– Musimy wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Zagramy z jednym z najlepszych zespołów. Musimy zagrać niemal idealnie, aby zgarnąć dwa punkty – kwituje Tomasz Gębala.

Wtorkowy mecz w Paryżu rozpocznie się o godz. 18.45.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO