Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Korona nie zamierza się „wykartkować” przed barażami

czwartek, 12 maja 2022 11:50 / Autor: Damian Wysocki
Korona nie zamierza się „wykartkować” przed barażami
fot. Mateusz Kaleta
Korona nie zamierza się „wykartkować” przed barażami
fot. Mateusz Kaleta
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Do zakończenia sezonu zasadniczego w Fortuna I Ligi pozostały dwa spotkania. Korona Kielce ma wciąż szansę na bezpośredni awans. Są one jednak niewielkie. W perspektywie zbliżających się baraży ważna jest kwestia żółtych kartek. Kilku z zawodników jest zagrożonych pauzą. Przy Ściegiennego 8 nikt nie myśli o wcześniejszych wkluczeniach.

Pewna miejsca w elicie jest już Miedź Legnica. Za jej plecami toczy się walka o drugą lokatę, która również daje bezpośrednią promocję. Obecnie zajmuje ją Widzew Łódź, który ma dwa punkty przewagi nad Arką Gdynia i dwa nad Koroną. Paweł Mogielnicki, założyciel portalu 90minut.pl, ocenił szanse „żółto-czerwonych” na zajęcie tego miejsca na pięć procent.

Jeśli wyniki dwóch najbliższych spotkań nie ułożą się po myśli kielczan, to czeka ich gra w barażach. W nich będą uwzględnione pauzy za kartki z sezonu zasadniczego. Jak świat długi i szeroki, przed tak ważnymi spotkaniami często dochodzi do świadomego „wykartkowania”. Trener Leszek Ojrzyński wyklucza taką możliwość w najbliższym spotkaniu z GKS-em Katowice.

– Przez głowę przechodziły różne myśli. Liczy się tylko najbliższy mecz. Jeśli będziemy myśleć o niepewnej przyszłości, to można się przeliczyć. Jest takie powiedzenie, że lepsze jest wrogiem dobrego. Nie możemy myśleć o kartkach.  Co będzie, jeśli będziemy skupimy się na barażach, a okaże się, że za tydzień w Tychach zagramy o bezpośredni awans? Wtedy moglibyśmy się „świadomie” osłabić. Żałowalibyśmy. Mamy kilka możliwości. Nie można jednak przedobrzyć. Ci, którzy dostaną szansę mają grać skutecznie, aby wygrać. Nie mogą myśleć o konsekwencjach. Spotkałem się z takim myśleniem, że nie zrobiło się pewnych rzeczy, bo czekała pauza. Z takim nastawieniem, dostaniesz gonga. Czasami trzeba zaryzykować i dostać kartkę, aby na końcu cieszyć się z trzech punktów – wyjaśnia trener Leszek Ojrzyński.

W przypadku otrzymania żółtej kartki przymusowa pauza czeka Kyrło Petrowa, Filipę Oliveirę, Dawida Błanika i Maria Zebicia. W gorszej sytuacji jest Piotr Malarczyk, który ma na swoim koncie 11 żółtych kartek. W jego przypadku kolejne napomnienie będzie skutkowało dwoma meczami zawieszenia.

Sobotni mecz z GKS-em Katowice na Suzuki Arenie rozpocznie się o godz. 12.40 i będzie w całości transmitowany na naszej antenie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO