Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Łukowski podpisał kontrakt z Koroną

piątek, 26 lutego 2021 13:47 / Autor: Damian Wysocki
Łukowski podpisał kontrakt z Koroną
fot. Korona Kielce
Łukowski podpisał kontrakt z Koroną
Damian Wysocki
Damian Wysocki
Jakub Łukowski został nowym zawodnikiem Korony Kielce. 24-letni skrzydłowy podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejna dwanaście miesięcy.

Wychowanek Zawiszy Bydgoszcz trafił do „żółto-czerwonych” jako wolny zawodnik. W minioną środę rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Miedzią Legnica. W rundzie jesiennej zaliczył 13 meczów w rozgrywkach Fortuna I Ligi, wchodząc na boisko przede wszystkim z ławki rezerwowych.

– Bardzo cieszę się, że tutaj trafiłem. Trenera Bartoszka znam już z Zawiszy Bydgoszcz, dlatego wie na co mnie stać. Chcę pokazać się przed kibicami i wierzę w to, że będziemy walczyć o baraże – mówi Jakub Łukowski, cytowany przez stronę internetową „żółto-czerwonych”.

Wychowanek Zawiszy wystąpił 42 razy w ekstraklasie w barwach Wisły Płock. Na zapleczu grał również w Olimpii Grudziądz.

– To zawodnik z dużym doświadczeniem na pierwszoligowym poziomie, ale także z ekstraklasy. Mamy pomysł jak wykorzystać potencjał Jakuba i parametry, jakimi dysponuje. Mocno wierzę w to, że doda nam sporo jakości i szybkości. Zawodnik cały czas jest w bardzo dobrym wieku, by zrobić w Koronie kolejne kroki i się rozwijać – wyjaśnia Maciej Gil, szef skautingu w kieleckim klubie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO