Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Prestiżowe wyróżnienie dla sieBiega Półmaratonu Kieleckiego

wtorek, 02 lutego 2016 08:56 / Autor: Damian Wysocki
Prestiżowe wyróżnienie dla sieBiega Półmaratonu Kieleckiego
Prestiżowe wyróżnienie dla sieBiega Półmaratonu Kieleckiego
Damian Wysocki
Damian Wysocki

sieBIEGA Półmaraton Kielecki, który odbył się 10 maja 2015 został uznany Debiutem Roku w plebiscycie organizowanym przez maratonypolskie.pl – jeden z największych i najbardziej cenionych portali biegowych w kraju.

W plebiscycie organizowanym przez maratonypolskie.pl głosowali biegacze, ale mogli zagłosować i oceniać tylko te biegi, w których aktywnie uczestniczyli. Ten sposób wyboru najlepszych biegów w kraju jest niezwykle skuteczny, a przede wszystkim zapobiega ustawionym głosowaniom.

Oprócz nagrody za DEBIUT ROKU sieBIEGA Półmaraton Kielecki otrzymał także 5. innych, często nie mniej ważnych wyróżnień:

- DEBIUT ROKU 2015 ! (ex equo z Rafako Półmaraton Racibórz)

- II miejsce w kategorii Półmaratony kameralne

- II miejsce w kategorii miasta powyżej 100.000 mieszkańców !!!

- II miejsce w kategorii biegi duże !!!

- I miejsce w kategorii Biegi w województwie świętokrzyskim.

- VI miejsce w kategorii biegi organizowane przez stowarzyszenia

- Wyróżnienie, które otrzymaliśmy jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem ponieważ w 2015 roku było bardzo dużo udanych debiutów, w tym sporo wielkich imprez na świetnym poziomie jak chociażby dysponujące ogromnymi budżetami i zapleczem maratony w Gdańsku czy w Szczecinie. - mówi Paweł Jańczyk, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Biegaczy sieBIEGA.

- Cieszą także nagrody w innych kategoriach, szczególnie 2. miejsce w „miastach powyżej 100 tys mieszkańców” ponieważ tutaj uzyskaliśmy lepsze oceny od pawie wszystkich oprócz jednego największych biegów w kraju, bijąc takie potęgi jak chociażby Maraton Warszawski. W poprzednim roku udało nam się zrobić dobrą imprezę, imprezę jakiej nie było jeszcze w województwie świętokrzyskim i bardzo się cieszę, że dostrzegli to biegacze, czyli Ci dla których tą imprezę przygotowaliśmy. To, że będziemy mogli się posługiwać tytułem ZŁOTY BIEG 2015 jest dla mnie ogromną motywacją do tego, aby za kilka miesięcy zrobić jeszcze lepszy bieg, choć to nie będzie łatwe. – dodaje Jańczyk.

sieBIEGA to stowarzyszenie non profit. Tworzy je grupa około 30 osób, które są pasjonatami biegania. Członkowie sieBIEGA pracują społecznie, a z jego działalności nie czerpią żadnych przychodów.

8 maja 2016 odbędzie się II sieBIEGA Półmaraton Kielecki. Obecnie trwają zapisy na tą imprezę. Obecnie na liście startowej znajduje się ponad 900 osób.

Szczegóły dotyczące półmaratonu znajdują się na stronie internetowej www.siebiega.com.

Tag: Bieganie
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO