Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Prezes Rakowa był w Kielcach negocjować transfer Długosza

środa, 27 stycznia 2021 05:39 / Autor: Damian Wysocki
Prezes Rakowa był w Kielcach negocjować transfer Długosza
fot.Grzegorz Ksel
Prezes Rakowa był w Kielcach negocjować transfer Długosza
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Być może jeszcze w tym tygodniu Wiktor Długosz pożegna się z Koroną Kielce. O jego pozyskanie zabiega Raków Częstochowa. We wtorek do stolicy Świętokrzyskiego warunki jego transferu przyjechał negocjować Wojciech Cygan, prezes wicelidera PKO Ekstraklasy.

20-letni pomocnik poinformował o chęci opuszczenia zespołu kilka dni temu. Jego kontakt wygasa 30 czerwca, więc dla kieleckiego klubu to ostatnia szansa, aby zarobić na swoim wychowanku.

– Potwierdzam, Wiktor chce odejść. Jego transferem zainteresowany jest Raków. Chcemy, aby ten transfer odbył się na naszych warunkach  – powiedział Łukasz Jabłoński, obecny prokurent spółki Korona S.A., który niebawem zostanie jej prezesem.

Jeśli strony nie dojdą do porozumienia, to Wiktor Długosz będzie mógł podpisać kontrakt z przyszłym pracodawcą, który wejdzie w życie 1 lipca 2021 roku. Wówczas klub z Częstochowy będzie musiał zapłacić za niego ekwiwalent szkoleniowy, szacowany na około 100 tysięcy złotych.

To może być trzecia gotówkowa transakcja na linii Kielce – Częstochowa w tym sezonie. Wcześniej Raków wykupił Daniela Szelągowskiego i Iwo Kaczmarskiego. Przed startem sezonu, jako wolny zawodnik, dołączył do zespołu spod Jasnej Góry Marcin Cebula.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO