Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Zmarł Janusz Marciniewski, ceniony człowiek „Królowej Sportu”

piątek, 09 kwietnia 2021 09:13 / Autor: Damian Wysocki
Zmarł Janusz Marciniewski, ceniony człowiek „Królowej Sportu”
fot. Facebook/WKS Kielce
Zmarł Janusz Marciniewski, ceniony człowiek „Królowej Sportu”
Damian Wysocki
Damian Wysocki

To kolejny cios dla świętokrzyskiego środowiska sportowego: w wieku 77 lat zmarł Janusz Marciniewski, który całe życie związał z lekkoatletyką. Najpierw jako zawodnik, później działacz i sędzia.

Jak informuje la.kielce.com.pl, Marciniewski urodził się w 1944 roku w Baranowiczach, mieście położonym na terenie obecnej Białorusi, ale przez prawie całe życie mieszkał w Kielcach. 

W drugiej połowie lat 60., jako zawodnik Budowlanych Kielce, należał do okręgowej czołówki biegaczy na średnich i długich dystansach.

Po zakończeniu kariery pozostał przy lekkiej atletyce jako działacz i sędzia. Jeszcze 20 marca był kierownikiem technicznym i sekretarzem Wiosennego Mityngu Rzutów w Kielcach.

„Odszedł nasz przyjaciel, nasz nauczyciel, nasz autorytet, człowiek który kochał to co robił i oddawał się swojej pasji w pełni”, napisano na facebookowym profilu Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.

„Zawsze był obok, na każdych zawodach, na każdym szkoleniu, na każdym zebraniu – zaangażowany na 100%. Zawsze był.

Zarażał nas swoją pasją, swoją energią i swoim uśmiechem. Zawsze chętny do pomocy, ciągle dążył do doskonałości z roku na rok podnosząc swoje kwalifikacje i sędziując coraz bardziej prestiżowe zawody.

Drobne porażki przyjmował z pokorą, cierpliwie pracował obracając je z czasem w kolejne sukcesy. Ponad wszystko kochał ludzi, dzieląc się z nimi wiedzą, doświadczeniem, wolnym czasem i dobrym słowem.

Będzie brakować takiej osoby... jak On”, czytamy dalej.

Od kilku miesięcy Janusz Marciniewski zmagał się z ciężką chorobą. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 13 kwietnia o godz. 10 na cmentarzu w Chęcinach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO