Pierwszy sparing na plus. Zagrał testowany napastnik

środa, 19 stycznia 2022 18:14 / Autor: Damian Wysocki

W swoim pierwszym meczu sparingowym podczas zimowego okresu przygotowawczego, Korona Kielce pokonała na stadionie przy ulicy Kusocińskiego Puszczę Niepołomice 4:1.

Leszek Ojrzyński posłał do boju dwie „jedenastki”. W pierwszej połowie na lewej obronie zaprezentował się testowany Roberto Corral.

„Żółto-czerwoni” objęli prowadzenie w 32. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał oddał Adrian Danek. Zdołał obronić go bramkarz, jednak wobec dobitki Marcela Gąsiora z bliskiej odległości był już bezradny.

Dziesięć minut później było 2:0. Roberto Corral podciągnął lewą flanką. Wrzucił piłkę na piętnasty metr do Jakuba Łukowskiego, który dobrze zgrał ją do Dawida Błanika. Skrzydłowy znalazł się w sytuacji „sam na sam”, którą pewnie wykorzystał.

W drugiej części na boisku zameldował się testowany 23-letni Artur Amroziński, który jest napastnikiem Lechii Tomaszów Mazowiecki. W rundzie jesiennej trwającego sezonu wystąpił w 17 meczach, w których strzelił 11 bramek. Pojawił się na kilku treningach „żółto-czerwonych” już w listopadzie, jeszcze za kadencji Dominika Nowaka.

W 54. minucie Puszcza zdobyła gola kontaktowego, wykorzystując złe wyprowadzenie piłki przez Grzegorza Szymusika. Na listę strzelców wpisał się Patryk Zych.

W 80. minucie Korona rozegrała bardzo dobrze rzut wolny. Łukasz Sierpina dośrodkował na dalszy słupek do Radosława Sewerysia, który zgrał piłkę do Mario Zebicia, a ten pewnym strzałem z głowy umieścił ją w siatce.

Tuż przed końcem „żółto-czerwoni” przeprowadzili ładną zespołową akcję, którą wykończył Artur Amroziński.

Korona rozegra kolejny mecz kontrolny w sobotę. Również na stadionie przy ulicy Kusocińskiego zmierzy się z drugoligową Wisłą Puławy (godz. 12).

Korona Kielce – Puszcza Niepołomice 4:1 (2:0)

Bramki: Gąsior (32’), Błanik (42’), Zebić (80’) – Zych (54’), Amroziński (87’)

Korona (I połowa): Forenc – Danek, Malarczyk, Koj, Corral – Błanik, Szpakowski, Gąsior, Bojańczyk, Górski – Łukowski

Korona (II połowa): Osobiński – Szymusik, Zebić, Seweryś, Sierpina – Podgórski, Petrović, Sewerzyński, Strzeboński, Majewski – Amroziński